Walentynki przed Farą

Slide2

W poniedziałek 14 lutego o godzinie 14. odbyło się niecodzienne wydarzenie. Polsko – niemiecki heppening pod hasłem Serce Euromiasta Gubin-Guben, realizowany w ramach projektu: „Renowacja Wieży Kościoła Farnego w Euromieście Gubin-Guben – warsztaty transgranicznego rozwoju kultury, sztuki i nauki”.
Zgromadzeni na Placu Jana Pawła II mieszkańcy Gubina i Guben, stworzyli symboliczne blisko 20 metrowe serce będące dowodem uczucia, jakim darzą swoją małą ojczyznę -  podwójne polsko-niemieckie miasto.

Na imprezie pojawiło się ponad 200 osób, a wśród nich m.in. szkoły z Guben: Pestalozzi Gymansium i Europaschule, gubińskie szkoły nr 1 i nr 2 oraz dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1  w Gubinie.
Dojrzałych mieszkańców reprezentowali słuchacze Uniwersytetu III Wieku, nie zabrakło także zwykłych mieszkańców Gubina i Guben, którzy o imprezie dowiedzieli się z prasy i z plakatów. Na imprezę przybyła również delegacja mieszkańców z Krosna Odrzańskiego, którzy wręczyli Burmistrzowi miasta Gubina walentynkę, na której znalazły się wpisy od włodarzy Krosna Odrzańskiego. Burmistrz Gubina odwdzięczył się pięknym obrazem przedstawiającym Kościół Farny. Uczestnicy heppeningu zostali poczęstowani słodkim upominkiem oraz ciepłą herbatą.
Symboliczna walentynkowa chwila została uwieczniona zdjęciem zrobionym ze specjalnie wynajętego na tę okoliczność 16 metrowego wysięgnika. Impreza promowana była w Telewizji Polskiej w popularnej dwójkowej Panoramie oraz w niemieckiej telewizji RBB. Organizatorami imprezy były Urząd Miejski w Gubinie, Stowarzyszenie Wspierające odbudowę gubińskiej fary z Guben oraz Gubiński Dom Kultury.