Projekt "Wieża Fary" na serminarium w Colegium Polonicum PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 17 marca 2014 13:02

 

Projekt "Wieża Kościoła Farnego w Euromieście Gubin - Guben" na seminarium w Collegium Polonicum - prezentacja doświadczeń współpracy polsko- niemieckiej.

 

W dniach 3-4.03 oraz 17-18.03.2014, w ramach projektu naukowego"Religia w przestrzeni transnarodowej. Przestrzenne, literackie i teologiczne doświadczenia/aspekty pogranicza z perspektywy polskiej i niemieckiej" [Religion im transnationalen Raum. Raumbezogene, literarische und theologische Grenzerfahrungen aus deutscher und polnischer Perspektive], odbędą się dwa dwudniowe warsztaty. Referenci z Niemiec i z Polski (planiści, teolodzy, socjolodzy, kulturoznawcy i literaturoznawcy) oraz przedstawiciele różnych instytucji z pogranicza polsko-niemieckiego będą zajmować się opracowaniem ram tematycznych w zakresie transnarodowej współpracy w wymiarze religijnym oraz debatować nad możliwościami kooperacji.

Podczas warsztatów zaprezentowane zostaną doświadczenia współpracy polsko- niemieckiej w ramach projektu "Renowacja Wieży Kościoła Farnego w Euromieście Gubin - Guben- warsztaty transgranicznego rozwoju kultury, sztuki i nauki". Nasz projekt prezentować będzie pan Günter Quiel i pani Anna Dziadek.

Organizatorem warsztatów jest Polsko-Niemiecki Instytut Badawczy w Collegium Polonicum w Słubicach we współpracy z Katolickim Centrum Studenckim „Parakletos“ oraz z Ekumenicznym Centrum Europejskim we Frankfurcie nad Odrą. Projekt jest współfinansowany przez Euro Region Pro Europa Viadrina. Warsztaty odbędą się w Collegium Polonicum (sala konferencyjna), w Katolickim Centrum Studenckim „Parakletos“ oraz w Kościele Pokoju (Friedenskirche) we Frankfurcie nad Odrą.

Warsztaty odbywają się w języku niemieckim - bez tłumaczenia symultanicznego.

Warsztaty są bezpłatne.

Liczba osób nieograniczona.

 

Załączniki:
Pobierz (PROGRAMM Tagung 2.pdf)program seminarium 201 Kb
Poprawiony: poniedziałek, 17 marca 2014 13:51